Dövlət bankı Azər Türk Bankın Prosessinq Mərkəzində ödəniş kartları sahəsində tətbiq olunan “Payment Card Industry Data Security Standards” (PCI DSS) təhlükəsizlik standartlarının tələblərinin yerinə yetirilməsi ilə əlaqədar beynəlxalq şirkət tərəfindən həyata keçirilən audit bitmişdir.
Əldə olunan nəticələrə görə Azər Türk Bank ödəniş kartları sahəsində məlumatların təhlükəsizliyi PCI DSS 4.0.1 standartına tam uyğunluq sertifikatına layiq görülmüşdür.
Bu sertifikat Bankın informasiya təhlükəsizliyi sahəsində yüksək beynəlxalq standartlara cavab verdiyini və ödəniş kartları, onlarla aparılan əməliyyatlar üzrə məlumatların dünya meyarlarına uyğun səviyyədə qorunduğunu bir daha təsdiq edir.

Завершен аудит в Процессинговом центре государственного Azer Turk Bank, проведенный международной компанией по внедрению стандартов безопасности Payment Card Industry Data Security Standards (PCI DSS), применяемых в сфере платежных карт.
По результатам проведенных исследований Azer Turk Bank был выдан сертификат полного соответствия стандарту PCI DSS 4.0.1 по безопасности данных в области платежных карт.
Данный сертификат в очередной раз подтверждает, что Банк соответствует высоким международным стандартам в области информационной безопасности, а платежные карты и данные по проведенным с их помощью операциям защищены на уровне, соответствующем мировым стандартам.