Milli valyutada olan atb debet kartları vasitəsilə Azər Türk Banka məxsus ATM və POS-terminallarda aparılan məxaric, eyni zamanda card to card əməliyyatlarında və onlara dair tariflərdə bir sıra yeniliklər edilmişdir.
Belə ki, atb debet kartıvasitəsilə nağdlaşdırma məbləğinə tətbiq edilən 20 000 manatlıq aylıq limit cari ilin 01 oktyabr tarixindən etibarən ləğv edilir.
Göstərilən tarixdən başlayaraq müştərilər Bankın POS-terminal və bankomatlarında bir ay ərzində 20 min manatdan artıq məbləğdə və ya onun xarici valyuta ekvivalentində məxaric əməliyyatlarını 0,5% komissiya qarşılığında yerinə yetirə biləcəklər.
Qeyd edək ki, 20 000 manatadək məbləğdə aparılan məxaric əməliyyatları üzrə heç bir xidmət haqqı nəzərdə tutulmamışdır.
Həmçinin card to card xidməti, atb360 mobil tətbiqi, pay.atb.az, vasitəsilə edilən əməliyyatlar üzrə aylıq 20 000 manatlıq limit Bank tərəfindən ləğv edilir.
atb debet kart sahibləri indi ayda 10 000 manatdan artıq məbləğdə və ya ona bərabər xarici valyuta həcmində əməliyyatları sadəcə 0,5% komissiya ilə həyata keçirə biləcəklər.
Ayda 10 000 manatadək və ona bərabər xarici valyuta həcmində əməliyyatlar üzrə xidmət haqqı 0% səviyyəsində qalır.

Отменены лимиты на транзакции по дебетовой карте atb
Для дебетовых atb карт в национальной валюте осуществлен ряд нововведений в операциях и связанных с ними тарифах по снятию наличных средств и операциях card to card, в банкоматах и ​​POS-терминалах, принадлежащих Azer Turk Bank.
Таким образом, с 1 октября текущего года отменяется ежемесячный лимит в 20 000 манатов, применяемый к сумме обналичивания по дебетовой карте atb.
Начиная с указанной даты, клиенты смогут осуществлять операции по выводу средств на сумму более 20 000 манатов или ее валютного эквивалента в POS-терминалах и банкоматах банка, с комиссией 0,5%.
Следует отметить, что при расходных операциях на сумму до 20 000 манатов плата за обслуживание не предусмотрена.
Также банком отменен ежемесячный лимит в 20 000 манатов на транзакции, осуществляемые посредством сервисов card to card, мобильное приложение atb360, pay.atb.az.
Владельцы дебетовых atb карт теперь смогут осуществлять транзакции на сумму свыше 10 000 манат в месяц или эквивалента в иностранной валюте с комиссией всего 0,5%.
Комиссия за обслуживание операций на суммы до и равной 10 000 манатов или ее эквивалента в иностранной валюте в месяц остается на уровне 0%.