Dövlət bankı Azər Türk Bank 01 noyabr 2024-cü il tarixindən etibarən manat əmanətləri üzrə faiz dərəcələrini yüksəltmək barədə qərar verib.
Belə ki, Bankın “Klassik” əmanət məhsulunda bundan əvvəl faizlər aylıq ödənildikdə 1 illik əmanətlər üçün 5%, 2 illik üçün 6% və 3 illik üçün 8% təşkil edirdisə, noyabrın 1-dən başlayaraq bu rəqəmlər müvafiq olaraq 1 illik – 8%, 2 illik – 9% və 3 illik – 10% səviyyəsinədək yüksəldilib.
Əmanətlər üzrə faizlər müddətin sonunda hesablandığı təqdirdə gəlirlilik daha artıq olacaq. Bank tərəfindən birillik əmanətlərdə faizlər 5,5%-dən 8,5%-ə, ikiillikdə 6,5%-dən 9,5%-ə və üçillikdə isə 9%-dən 10,5%-ə qaldırılıb.

Государственный Azer Turk Bank принял решение повысить процентные ставки по манатным депозитам с 1 ноября 2024 года.
Так, если при ежемесячных выплатах процентов, ставка по депозитному продукту «Классический» составляла 5% по вкладам сроком на 1 год, 6% по вкладам на срок 2 года и 8% по вкладам на срок 3 года, то с 1 ноября эти показатели будут повышены до 8% по вкладам сроком на 1 год, 9% — со сроком до 2-х лет, и 10% со сроком до 3-х лет.
При начислении процентов по вкладам в конце срока, доходность будет ещё больше. Банк повысил процентные ставки по годовым депозитам с 5,5% до 8,5%, по двухлетним — с 6,5% до 9,5%, по трехлетним — с 9% до 10,5%.