Dövlət bankı Azər Türk Bank “MİDA” MMC ilə əməkdaşlıq müqaviləsinə əsasən mənzil əldə etmək üçün müraciət edən şəxslərə güzəştli ipoteka kreditlərinin verilməsini davam etdirir.
Qeyd edək ki, 16 dekabr 2023-cü il tarixindən etibarən MİDA tərəfindən satışına başlanan mənzilləri güzəştli ipoteka krediti hesabına əldə etmək istəyən elektron kabineti olan vətəndaşlar ilkin razılıq qərarının alınması üçün bu keçid vasitəsilə https://atb.az/mida/ Banka müraciət edə bilərlər.
Kreditlər illik 4%-lə 30 il müddətinədək rəsmiləşdirilir. İlkin ödəniş 10% həcmində müəyyən edilmişdir.
Güzəştli ipoteka kreditləri Azərbaycan Respublikasının İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun hesabına verilir.

Государственный Azer Turk Bank, на основании договора о сотрудничестве с ООО «MIDA», продолжает предоставлять льготные ипотечные кредиты на получение жилья.
Отметим, что граждане, желающие приобрести квартиры, продажа которых начнется с 16 декабря 2023 года, за счет льготного ипотечного кредита, для получения первичного соглашения, могут обратиться в Банк по ссылке https://atb.az/ru/mida/.
Кредиты оформляются под 4% годовых на срок до 30 лет. Первоначальный взнос установлен в размере 10%.
Льготные ипотечные кредиты предоставляются за счет средств Ипотечного и Кредитно-Гарантийного Фонда Азербайджанской Республики.