Azər Türk Bankın prosessinq mərkəzi beynəlxalq təhlükəsizlik standartlarına tam cavab verir
Dövlət bankı Azər Türk Bankın prosessinq mərkəzində ödəniş kartları sahəsində tətbiq olunan “Payment Card Industry Data Security Standards” (PCI DSS) təhlükəsizlik standartlarının tələblərinin yerinə yetirilməsi ilə əlaqədar beynəlxalq şirkət tərəfindən aparılan audit başa çatmışdır.
Yoxlamaların nəticəsinə görə Azər Türk Bank ödəniş kartları sahəsində məlumatların təhlükəsizliyi PCI DSS 3.2.1 standartına tam uyğunluq sertifikatını əldə etmişdir
Bankın informasiya sistemində kartlarla ödənişlərin həyata keçirilməsində təhlükəsizliyin tam təmin olunduğu və sistemin beynəlxalq tələblərə cavab verdiyi təsdiq edilib.

В процессинговом центре государственного банка Azer Turk Bank был проведен аудит со стороны международной компании, на предмет выполнения требований стандартов безопасности «Стандарты Безопасности Данных в Индустрии Платежных Карт» (PCI DSS), применяемых в сфере платежных карт.
По результатам проверок Azer Turk Bank получил сертификат полного соответствия стандарту PCI DSS 3.2.1 по безопасности данных в сфере платежных карт.
Подтверждено, что информационная система банка полностью безопасна при осуществлении карточных платежей и соответствует международным требованиям.