Azər Türk Bank 29 sentyabr – 3 oktyabr tarixlərində Frankfurt şəhərində keçirilən və dünyanın ən böyük maliyyə xidmətləri konfransı hesab olunan Sibos 2025 forumunda iştirak edib. Bu il tədbirə dünyanın nüfuzlu bankları, fintex şirkətləri və maliyyə institutlarının nümayəndələri daxil olmaqla 12,5 mindən çox iştirakçı qatılaraq rekord göstərici əldə olunub.
Sibos dünya bank sektorunun gələcək gündəliyinin formalaşması və təcrübə mübadiləsi üçün unikal platformadır. Forum çərçivəsində Bankın əməkdaşları qlobal və regional tərəfdaşlarla görüşlər keçirərək, beynəlxalq hesablaşmaların inkişafı, müxbir münasibətlərin genişləndirilməsi, innovativ texnologiyaların tətbiqi və dayanıqlı maliyyələşdirmə məsələlərini müzakirə ediblər.
Azər Türk Bankın bu nüfuzlu forumda iştirakı qlobal maliyyə icması ilə açıq dialoqa və ən yaxşı beynəlxalq təcrübələrin tətbiqinə sadiqliyini göstərir. Bununla yeni əməkdaşlıq imkanları açılır və strateji kursun əsas istiqamətlərindən biri olan Bankın beynəlxalq arenadakı mövqeləri möhkəmləndirilir.

Azer Turk Bank принял участие в форуме Sibos 2025, проходившем с 29 сентября по 3 октября, в городе Франкфурт и считающимся крупнейшей в мире конференцией в сфере финансовых услуг. В этом году мероприятие собрало рекордное количество участников — более 12,5 тысяч, включая представителей ведущих мировых банков, финтех-компаний и финансовых институтов.
Sibos представляет собой уникальную площадку для формирования повестки дня будущего мирового банковского сектора и обмена опытом. В рамках форума сотрудники Банка провели встречи с глобальными и региональными партнёрами, в ходе которых обсудили развитие международных расчётов, расширение корреспондентских отношений, применение инновационных технологий и устойчивое финансирование.
Участие Azer Turk Bank в этом престижном форуме демонстрирует его приверженность открытому диалогу с глобальным финансовым сообществом и внедрению лучших международных практик. Это открывает новые возможности для сотрудничества и укрепляет позиции Банка на международной арене, что является одним из ключевых направлений его стратегического курса.