Dövlət bankı Azər Türk Bank Bakıda keçirilən VIII Beynəlxalq Bankçılıq Forumunun işində (“IBF 2024”) rəsmi tərəfdaş olaraq iştirak etmişdir.
“Mastercard” tərəfdaşlığı çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası və Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə “Etibarlı, təhlükəsiz və dayanıqlı bankçılıq” devizi altında həyata keçirilən forum regionun ən nüfuzlu maliyyə-bank tədbiridir.
Forumda maliyyə sektorundakı innovasiyalarla bağlı sərgi də nümayiş etdirilmişdir. Burada Azər Türk Banka məxsus atb360 mobil əlavəsində yeni istifadəyə verilmiş rəqəmsal atb kartın sürətli sifarişini yerinə yetirən xidmət forum iştirakçılarının marağına səbəb olmuşdur. İştirakçılar tərəfindən atb card debit kartına sahib olmaq istəyənlər yerindəcə telefonlarına App Store və ya Google Play-dən atb360 mobil tətbiqini yükləməklə, saniyələr ərzində, rahatlıqla və heç bir ödəniş etmədən atb card rəqəmsal debit kartına yiyələnmişlər.

Государственный Azer Turk Bank принял участие в качестве официального партнера в VIII Международном банковском форуме («IBF 2024»), проходившем в Баку.
Форум, проводимый в рамках партнерства с «Mastercard Azerbaijan» под девизом «Надежный, безопасный и устойчивый банкинг», при поддержке Центрального Банка Азербайджанской Республики, Ассоциации Банков Азербайджана и Министерства Цифрового Развития и Транспорта, является самым престижным финансово-банковским мероприятием региона.
В рамках форума была проведена выставка, посвященная инновациям в финансовой сфере. Здесь интерес участников форума вызвала новая услуга быстрого заказа цифровой карты atb в мобильном приложении atb360.
Участники форума желающие получить дебетовую карту atb загружали на стенде приложение atb360, бесплатно доступное на App Store или Google Play и практически мгновенно, продя регистрацию получали готовую к использованию цифровую карту.