Dövlət bankı Azər Türk Bank ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə (ESG) prinsiplərinin tətbiqi planları çərçivəsində ekoloji təmiz məhsulların istehsalının stimullaşdırılması, yaşıl zonalarının salınması, eko-nəqliyyat vasitələrinin istehsalı, satışı, istifadəsinə keçid, əhalinin sağlamlığına yönəldilmiş işlərin görülməsi, həmçinin sahibkarlar tərəfindən bu istiqamətdə həyata keçiriləcək müxtəlif layihələri dəstəkləmək məqsədi ilə yeni «Yaşıl biznes» məhsulunu müştərilərinə təqdim edir.
Bank ESG prinsiplərini dəstəkləyən bizneslər üçün hesabların açılması, aparılması, eləcə də əməkhaqqı, biznes, «sahibkar» ödəniş kartlarının verilməsi kimi xidmətləri tamamilə ödənişsiz, pul köçürmələri və digər əməliyyatları sərfəli və imtiyazlı şərtlərlə təklif edir.
Bu növ müştərilərin endirimli faiz şərtləri ilə maliyyələşməsi 10 milyon manat məbləğinədək, müddəti isə 10 ilədəkdir. Həmçinin, iri layihələrin maliyyələşməsi zamanı kredit ödənişinə üç ilədək güzəşt müddəti nəzərdə tutulmuşdur.

Государственный Azer Turk Bank в рамках программы по внедрению принципов экологического, социального и корпоративного управления (ESG) представляет своим клиентам новый продукт «Зеленый бизнес» с целью стимулирования производства экологически чистой продукции, создания зеленых зон, перехода на производство, продажу и использование экотранспорта, проведения работ, направленных на здоровье населения, а также поддержки различных проектов, реализуемых предпринимателями в этом направлении.
Для предприятий, поддерживающих принципы ESG банк предлагает такие бесплатные услуги, как открытие и ведение счетов, выпуск зарплатных, бизнес и «sahibkar» платежных карт, а также осуществление денежных переводов и других операций на выгодных и льготных условиях.
Финансирование данной категории клиентов по льготным процентным ставкам составляет до 10 миллионов манатов, со сроком — до 10 лет. Также при финансировании крупных проектов предоставляется льготный период до трех лет по погашению кредита.