Dövlət bankı Azər Türk Bank atb card debit kartı sahibi olan müştərilərinin rahatlığı üçün yeni onlayn xidmətlərin tətbiqini davam etdirir.
Belə ki, indi xidmət vaxtı bitmiş kartı, banka gəlmədən, bir ay ərzində atb360 tətbiqinə daxil olmaqla, 5 il müddətinə aktivləşdirmək mümkündür. Kartın bu şəkildə yenilənməsi tamamilə ödənişsizdir.
Yenilənməklə rəqəmsal kart statusu almış bu kart vasitəsilə həm onlayn, həm də kartı Google Pay və Apple Pay cüzdanlarına əlavə etməklə nağdsız ödənişlər etmək olar.
Eyni zamanda Card to Card, Bankın filialları və müştəriyə məxsus digər hesab və kartlardan köçürmə vasitəsilə balansın artırılması mümkündür.
Həmçinin Card to Card və NFC texnologiyasını dəstəkləyən bankomat və ya POS-cash vasitəsilə kart hesabından məxaric əməliyyatlarını yerinə yetirmək olar.
Qeyd edək ki, atb360 tətbiqini App Store və ya Google Play-dən mobil telefona yüklənilir.
atb card debit kartının yenilənməklə fiziki şəkildə əldə edilməsi isə tariflərə uyğun xidmət haqqı ödənilməklə Bankın filiallarında həyata keçirilir.

Новая услуга для держателей карт от Azer Turk Bank
Государственный Azer Turk Bank продолжает внедрять новые онлайн-услуги для удобства владельцев дебетовых карт atb.
Теперь активировать просроченную карту, на 5 лет можно, не приходя в банк, а зайдя в течение месяца в приложение atb360. Карты продленные таким способом абсолютно бесплатны.
С помощью этой карты, получающей при продлении статус цифровой карты, можно совершать безналичные расчеты как онлайн, так и путем добавления карты в кошельки Google Pay и Apple Pay.
При этом пополнить баланс можно путем перевода с карты на карту, в отделениях Банка и переводом с других счетов и карт, принадлежащих клиенту.
Также возможно совершать операции по обналичиванию через банкоматы или POS-кассы, поддерживающие технологии Card to Card и NFC.
Приложение atb360 можно загрузить на мобильный телефон из App Store или Google Play.
Физическое приобретение дебетовой карты atb осуществляется в отделениях Банка путем оплаты за обслуживание согласно тарифам.