Dövlət bankı Azər Türk Bank dayanıqlılığı öz əsas strateji dəyərlərindən biri kimi qəbul edərək ətraf mühitə, sosial məsuliyyətə və korporativ idarəetmə (ESG) prinsiplərinə sadiqliyini daim nümayiş etdirir. Bununla əlaqədar geniş hesabat hazırlanmışdır. 2022–2024-cü illəri əhatə edən bu hesabatda sosial məsuliyyət, ekoloji dayanıqlıq və idarəetmə sahələrində gördüyümüz işləri və əldə etdiyimiz nəticələri sizinlə bölüşürük.
Hesabat, Qlobal Hesabatlılıq Təşəbbüsü (“GRI”) standartlarına uyğun hazırlanıb və atb-nin ESG (Ekoloji, Sosial və İdarəetmə) üzrə təşəbbüsləri əks etdirir.

Государственный банк Azer Turk Bank, признавая устойчивое развитие одной из своих основных стратегических ценностей, постоянно демонстрирует свою приверженность принципам охраны окружающей среды, социальной ответственности и корпоративного управления (ESG). В этой связи подготовлен обширный отчёт. В нём, охватывающим период с 2022 по 2024 год, рассказывается о проделанной работе в области социальной ответственности, экологической устойчивости и управления, а также о достигнутых результатах.
Отчёт подготовлен в соответствии со стандартами Глобальной инициативы по отчётности (GRI) и отражает инициативы ATB в области ESG (экология, социальная ответственность и управление).