Azər Türk Bank “SIBOS 2024” beynəlxalq konfransda iştirak edir
Dövlət bankı Azər Türk Bank bu il oktyabrın 21-dən Pekin şəhərində “SIBOS 2024” sərgi-konfransında ənənəvi olaraq iştirak edir.
1978-ci ildə ilk dəfə Ümumdünya Banklararası Maliyyə Telekommunikasiya Cəmiyyəti (SWIFT) tərəfindən bank əməliyyatları seminarı kimi təşkil olunan tədbir qlobal maliyyə ictimaiyyəti üçün qiymətli kağızlar, pul vəsaitlərinin idarə edilməsi və ticarət sahələrində müzakirələr və qarşılıqlı əməkdaşlıqların yaranması üçün əsas biznes foruma çevrilmişdir.
Ödənişlər, rəqəmsal aktivlər, ticarət maliyyəsi, süni intellekt və dayanıqlı maliyyə kimi geniş mövzuları əhatə edən builki konfransda 150-dən çox ölkə və regiondan 10 000-dən artıq iştirakçı maliyyə sənayesinin gələcək istiqamətlərini müzakirə etmək üçün toplanıb.
Həmçinin 133 tanınmış maliyyə qurumunun təmsil olunduğu sərgi sahəsi iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanmışdır.
Konfransda Avropanın və Amerikanın aparıcı bankları ilə müxbir əlaqələrinə malik Azər Türk Bankın nümayəndə heyəti müxtəlif işgüzar görüşlər keçirir və Azərbaycan bank sektorunda baş verən yeniliklər, islahatlar barəsində məlumatlar verirlər.

Azer Turk Bank участвует в международной конференции «SIBOS 2024»
Государственный Azer Turk Bank традиционно принимает участие в выставке-конференции «SIBOS 2024», проходящей в Пекине, с 21 октября этого года.
Мероприятие, впервые организованное Обществом Всемирных Межбанковских Финансовых Телекоммуникаций (SWIFT) в 1978 году как банковский семинар, стало крупным бизнес-форумом для мирового финансового сообщества, для обсуждения и сотрудничества в области ценных бумаг, управления денежными средствами и торговли.
Конференция этого года, охватывающая широкий спектр тем, таких как платежи, цифровые активы, торговое финансирование, искусственный интеллект и устойчивое финансирование, собрала более 10 000 участников из более чем 150 стран и регионов, чтобы обсудить будущее направление финансовой индустрии.
Также участники приветствовали выставочную площадку, на которой представлены 133 известных финансовых учреждения.
На конференции делегация Azer Turk Bank, имеющего корреспондентские отношения с ведущими банками Европы и Америки, проводит различные деловые встречи и предоставляет информацию о нововведениях и реформах в банковском секторе Азербайджана.