Dövlət bankı Azər Türk Bank müştərilərinə xidmətin keyfiyyətini daha da yüksəltmək məqsədilə hüquqi şəxs və fərdi sahibkarların bank hesabı açması prosesini tam olaraq sadələşdirib.
Artıq biznes nümayəndələri Bankın saytına daxil olub, heç bir kənar tətbiq və ya həllərdən istifadə etmədən, onlayn qaydada rahatlıqla hesab aça biləcəklər. Qeyd edək ki, hesabın açılması müqabilində heç bir ödəniş nəzərdə tutulmamışdır.
Azər Türk Bankda hesab açmaqla hər bir sahibkar və ya şirkət əməkhaqqı və biznes kartlarının sifarişi üçün müqavilə formalaşdırılması, müştəri və bank tərəfindən elektron şəkildə imzalanmasını asanlıqla həyata keçirə bilir. Bunun üçün müştərillərin “atb business” internet bankçılıq xidmətinə qoşulması kifayətdir. Həmçinin bu xidmətə qoşulmaqla müştərilər güzəştli tariflərdən və bütün bank xidmətlərindən məsafəli şəkildə yararlanma imkanı əldə etmiş olur.
Azər Türk Bank, eyni zamanda, şəxsi biznesini qurmaq məqsədi ilə bank hesabı açmaq üçün müraciət edən şəxslərə İlkin vergi konsultasiyası, Vergi bəyannaməsinin hazırlanması, mühasibat və konsaltinq xidmətlərini də təklif edir.
Neçə vaxtdır ki, Bank yeni atb POS tətbiqini də müştərilərinin ixtiyarına vermişdir. Bu tətbiq, ənənəvi POS terminalların imkanlarını özündə ehtiva etməklə, ödənişlərin telefonla qəbuluna imkan yaradır.

Инновации для бизнеса от Azer Turk Bank
Государственный Azer Turk Bank полностью упростил процесс открытия банковских счетов для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей с целью дальнейшего повышения качества обслуживания своих клиентов.
Теперь представители бизнеса смогут быстро и удобно открыть счет онлайн без использования сторонних приложений и решений, зайдя на сайт Банка. Обратите внимание, что за открытие счета комиссия не взимается.
Открыв счет в Azer Türk Bank, каждый предприниматель или компания может легко сформировать договор на заказ зарплатных и бизнес карт и подписать его в электронной форме с клиентом и банком. Для этого клиентам достаточно подключиться к интернет-банкингу «atb business». Также, присоединившись к этой услуге, клиенты получают возможность удаленно пользоваться льготными тарифами и всеми банковскими услугами.
В то же время Azer Türk Bank предлагает первичную налоговую консультацию, помощь в подготовке налоговой декларации, бухгалтерские и консультационные услуги тем, кто подает заявку на открытие банковского счета с целью открытия собственного бизнеса.
Не так давно, Банк предоставил своим клиентам новое приложение atb POS. Это приложение позволяет принимать платежи посредством смартфона, используя при этом возможности традиционных POS-терминалов.